Waarom duurt kerkhervorming zo lang?

Met Pinksteren is in de Basiliek een borstbeeld van Adrianus VI onthuld, onze enige  Nederlandse paus. Hij deed een zéér moedige poging om de ‘top’ van de kerk, de Curie, te hervormen; zonder succes. Vijfhonderd jaar later is paus Franciscus daar wél in geslaagd. Waarom duurt kerkhervorming zo lang? Wat zijn de overeenkomsten en verschillen tussen beide pausen? Daar gaat de bijeenkomst over op zondagavond 2 oktober a.s.

Sprekers:
Twan Geurts, bekend van onder meer zijn veel geprezen biografie over paus Adrianus VI uit 2017, studeerde theologie en werkt als schrijver en journalist. Frans van den Bosch heeft kennis van het werk van Paus Franciscus over de Missionaire omvorming van de kerk.

Locatie en datum:
Cuyperszaal in de Crypte van de Basiliek van Oudenbosch; ingang ‘De Pelgrim 2’ aan het St. Annaplein. De bijeenkomst vindt plaats op zondagavond 2 oktober 2022 – inloop vanaf 19.45 uur, aanvang 20.00 uur – en wordt door de Stichting Promotie Basiliek georganiseerd.

Deelname:
Aanmelden via pastoraalassistent@outlook.com; toegang is gratis.