Filmavond ‘The letter’

6 maart Zevenbergen – 20 maart Oudenbosch

In Zevenbergen en in Oudenbosch zal binnenkort, onder impuls van De Pelgrim, ‘The Letter’ worden vertoond: een indrukwekkende, persoonlijke documentaire over vijf mensen die laten zien wat klimaatverandering doet met hun thuis. 

Het klimaat verandert, ecosystemen worden vernietigd en we zijn het contact kwijt met de aarde en elkaar. Ofwel, we zorgen slecht voor ons gemeenschappelijk huishouden. Wereldleider paus Franciscus roept ons op om de verbinding weer aan te gaan. Met de aarde en elkaar. Door te luisteren naar degenen die niet vertegenwoordigd zijn in het politieke debat: 

  • de stem van de jongeren die last gaan hebben van de veranderingen, 
  • de stem van de inheemse volken die hun leefgebied beschermen met hun leven,
  • de stem van de dieren en ecosystemen die op het punt staan uit te sterven,
  • de stem van de mensen in armoede, die het zwaar hebben omdat ze zich nauwelijks kunnen aanpassen aan de veranderingen.

Deze groepen hebben een verhaal te vertellen. Door naar hen te luisteren en met hen samen te werken, ontstaat hoop. Hierover maakte Laudato Si Movement een film, die inmiddels al door 7 miljoen mensen bekeken is. 

Uitnodiging 
We nodigen jou van harte uit om deze samen met ons te bekijken en erover in gesprek te gaan op: 

  • woensdag 6 maart om 20.00 uur in de Bartholomeuskerk te Zevenbergen;
  • woensdag 20 maart om 20.00 uur in de Basiliek te Oudenbosch.

Graag aanmelden via e-mail: depelgrim@bernardusparochie.nl